Pożółkłe uzębienie - skąd się bierze?

Czy doskwiera Ci kompleks żółtych zębów? Chciałbyś móc się pochwalić uzębieniem jak z okładki? Reklamowy uśmiech jest jak najbardziej możliwy, ale o ile dowiesz się o tym, w jaki sposób o niego zadbać, jeśli najpierw uświadomisz sobie, skąd wzięła się charakterystyczna żółtawa kolorystyka, której tak bardzo chcesz się wyzbyć. Poniżej postaramy się przekazać Ci kilka wskazówek na temat tego, z czego bierze się żółty nalot.
W przypadku żółtych zębów nierzadko w grę wchodzi nieodpowiednia jak dla krystalicznego uśmiechu dieta. Mowa zwłaszcza o spożywaniu zbyt dużych ilości napojów bazujących na teinie oraz kofeinie, ale też piciu wina czy nawet koli. Na pewno o wiele bardziej żółtawy nalot na zębach mogą mieć osoby, które nie dbają dobrze o podstawową higienę jamy ustnej, a co za tym idzie nabywają rozmaitych problemów z uzębieniem. Konieczne, aby tego typu dolegliwości jak próchnica czy przebarwienia oraz stany zapalne dziąseł ostatecznie uniknąć, okazuje się regularne stosowanie przykładowo preparatów do płukania czy nici dentystycznych.

Żółte zęby to także w wielu przypadkach sprawa genetyczna – jeśli nasza mama ma ciemniejszy odcień uzębienia, nie dziwmy się, że mamy taki również i my. Po prostu odziedziczyliśmy go po rodzinach, a niekiedy nawet i dziadkach.
Kolejna kwestia związana z nieestetycznym wyglądem uzębienia wiąże się z naturalnym ich odcieniem ciemniejszym niż krystaliczny, śnieżnobiały. Wpływ na to mają dwie kwestie- barwa zębiny oraz barwa szkliwa. Szkliwo z zewnątrz jest bezbarwne, z kolei od środka przebija przez tę warstwę zębina. Jeśli któraś z tych warstw z natury jest u Ciebie ciemniejsza, nawet specjalistyczne zabiegi dentystyczne tego stanu nie zmienią.
Autor: