Zdrowie i ciąża

Witam na stronie!

Jak zadbać o swoje zdrowie?

Z pewnością w dzisiejszych czasach nie jest to łatwe zadanie - żywność coraz gorszej jakości, szkodliwe produkty, siedzący tryb życia - można wymieniać w nieskończoność. Na łamach tego serwisu postaram się odpowiedzieć na to pytanie i pomóc kobietom w ciąży, ale nie tylko.

Jak powinna dbać o zdrowie kobieta starająca się o dziecko?

Wiele osób uważa, że jak kobieta chce mieć dziecko albo już jest w ciąży, to nie powinna nic zmieniać w swoim życiu. Jednak ja jestem innego zdania. Zdecydowanie w tym czasie panie powinny o siebie szczególnie zadbać, żeby dziecko czerpało od mamy same najlepsze rzeczy. Po pierwsze należy zapomnieć o wszelkiego rodzaju używkach. Żadnych papierosów, narkotyków, czy energetyków. Zdecydowanie nie powinno się również pić zbyt wiele kawy.

Po drugie ważne jest zachowanie rozsądku podczas posiłków. Decyduj się raczej na zdrowe jedzenie pełne substancji odżywczych, w tym owoców i warzyw. Omijaj fastfoody, które mają tylko tłuszcze, a nie dają pełnowartościowych substancji. Kolejną ważną rzeczą jest pamiętanie o regularnych posiłkach. Nie spędzaj całych dni przed komputerem, czy w domu. Korzystaj ze świeżego powietrza i spacerów. Ponieważ to jest też potrzebne do prawidłowego rozwoju dziecka. Poza tym pamiętaj, że niektóre ćwiczenia wzmacniają Twoje mięśnie, dzięki czemu poród może być dla Ciebie prostszy!

Artykuł dzięki: