Siemię lniane a perystaltyka jelit

Czy zdarzyło Ci się kiedyś cierpieć na zaparcia? Naturalna perystaltyka jelit i ich prawidłowa praca są niezbędnym procesem do tego, aby cały Twój organizm był w świetnej kondycji, dlatego warto zadbać o stosowne produkty spożywcze w diecie. Jednym z mile widzianych składników jadłospisu idealnego na pobudzenie jelit okazuje się siemię lniane. Więcej o nim poniżej.
Siemię lniane to charakterystyczne nasionka, które regulują pracę jelit ponieważ je aktywują do działania. Co więcej, nie zapominajmy również i o tym, że są one zdrowiem same w sobie. Doskonale radzą sobie nie tylko z zaparciami notorycznie atakującymi nasze jelita, ale też zapewniają miękkie stolce i właściwą kondycję Twego całego organizmu. Specjaliści zalecają, aby spożywać minimum trzy razy dziennie optymalną ilość siemienia lnianego, czyli jako optymalną rozumie się nie więcej niż łyżkę nasionek jednorazowo.

Różnicę poczujemy niekiedy nawet po paru dniach od rozpoczęcia naszej lnianej kuracji, ale warto jelita stopniowo do takiej gwałtownej zmiany ich pracy przyzwyczaić, dlatego zacznijmy od jednej łyżki, a z czasem zwiększajmy tę dawkę, dochodząc do trzech razy w tygodniu.
Siemię lniane jest nieodzownym składnikiem diety zwłaszcza wtedy, kiedy cierpimy na zaparcia powracające, przewlekłe, kiedy boli nas w boku, mamy problemy z należytą pracą wątroby, czy też jelit oraz nienaturalnie bądź zbyt powolnie przebiega u nas proces trawienny, co może świadczyć o kłopotach czy to z żołądkiem, czy też z wątrobą. Kolejna kwestia to czas spędzany w toalecie na wypróżnieniu. Jeśli szacujesz, że zajmuje Ci to coraz więcej czasu to znak, że prawdopodobnie na niekorzyść zmieniła się Twoja perystaltyka jelitowa i czas ją na nowo usprawnić, a siemię lniane jest w tym przypadku idealnym rozwiązaniem.
Autor: