Jak przestać się stresować?

Stres to jeden z największych problemów społeczeństwa dwudziestego pierwszego wieku. Powód? Przede wszystkim poprzez dużą presję i wieczne zdenerwowanie dochodzi do sytuacji, gdy spada nasza odporność ogólna organizmu i zaczyna on funkcjonować w nienaturalny sposób, stając się bardziej podatnym na wielorakie problemy natury czysto zdrowotnej. Więcej na ten temat w dalszych częściach. Zapraszamy do poczytania o tym, co zrobić żeby opanować stres.
Stres wymaga zwłaszcza regularnego treningu. Nie jest to ot tak, że jednego dnia nagle jak ręką odjął przestaniemy się stresować i odczuwać presję. Generalnie problem polega na tym, że na wszystko trzeba czasu i systematyki.

Po pierwsze, bardzo dużym krokiem w kierunku poprawy sytuacji okazuje się uświadomienie sobie, na czym polega nasz stres i w sumie co takiego nas stresuje. Wtedy będziemy wiedzieć, co należy wyeliminować i z czym walczymy. Ogólnie pojęcie stresu można zdefiniować ale jest to bardzo szeroki termin, do którego w zasadzie jak do wora, wrzucić możemy wszystko- to przecież kwestia indywidualna, czym każdy z nas się stresuje i w jakim stopniu. Musimy wiedzieć, że jest to odczucie subiektywne, ale niestety obecnie tak wiele osób cierpi na chroniczny stres, że zaczyna się powoli określać tenże stan jako chorobę. Stres jest niczym innym jak reakcją naszego organizmu na zmiany następujące zwłaszcza raptownie, których się nie spodziewaliśmy i z którymi nie jesteśmy obyci. Można mówić w związku z tym o stresie pozytywnym czyli motywującym nas do działania, ale też i stresie negatywnym, o którym mowa w niniejszym poradniku.
Autor: