Kwas foliowy

Każda kobieta doskonale wie, że dla zdrowia dziecka niezbędny jest kwas foliowy. Jednak jak go przyjmować i po co w ogóle. Po pierwsze jeśli planujesz dziecko, to koniecznie powiedz o tym swojemu ginekologowi. On powie Ci jakie badania powinnaś wykonywać. A drugą ważną rzeczą jest, że powinien zalecić Ci zażywanie kwasu foliowego. Ogólnie zakłada się, że kwas foliowy powinno się przyjmować przynajmniej miesiąc przed poczęciem dziecka i później przez kilka pierwszych miesięcy. Preparaty zawierające kwas foliowy nie są drogie, ponieważ jest to koszt około 10 złotych na miesiąc.

Codziennie przyjmuje się jedną tabletkę. A po tak właściwie kwas foliowy w naszym organizmie w czasie ciąży? To nie dla mamy, ale dla dziecka. Kwas foliowy jest niezbędny do prawidłowego rozwoju układu nerwowego.

A najbardziej rozwija się on w czasie pierwszych tygodni ciąży. Dziecko pobiera go od matki, a więc matka powinna go spożywać w takim stężeniu, by dziecko mogło się prawidłowo rozwijać. Jednak pamiętaj, że nie tylko tabletki są źródłem kwasu foliowego, ale również sałata, które jest wręcz wskazana do jedzenia w czasie ciąży.Autor: